Moderní kulatý jídelní stůl
Moderní kulatý jídelní stůl

Podaří se vám alespoň občas, že se rodina doslova sejde u jednoho stolu? Váš manžel usedá k jídlu teprve tehdy, když vy už odcházíte a děti vydrží na místě přibližně pět minut, aby pak mezi jednotlivými sousty vystřídaly zhruba deset dalších činností. Každá chvíle u rodinného oběda či večeře je malá velká vzácnost. Stůl je zkrátka důležitým atributem vašeho bytu. A to nejen pro svou funkci, ale také díky vzhledu.

Zvolíte si stůl v dřevěném provedení a čalouněné židle, které působí útulně a zároveň na nich díky množství vzorů můžete uplatnit svou tvořivost a smysl pro detail? Interiérový design dává mocnou zbraň všem kreativním myslím. Nebo budete preferovat minimalistické řešení a z materiálů vás baví kov a plasty? Ti odvážní, kterým nezpůsobuje každý drobeček stav těsně před infarktem, se mohou stát majiteli krásného, leč ne příliš praktického skleněného stolu.

Máte-li tu možnost, zařiďte si stolování v maximálním klidu a umístěte stůl a židle do samostatné jídelny. Od jejich vyznění zároveň odvoďte i ostatní nábytek. Rustikální, moderní, futuristický, barevný… Nabízí se tolik variant. Zároveň se vám do jídelny vejde stůl s více místy a nebude tak problém pořádat i velké večeře pro skupinu přátel. Pokud úplně neomezené prostorové možnosti nemáte, a přesto potřebujete občas usadit více strávníků, řešením jsou skládací židle.

Hned se zároveň objevila příležitost pro další úložné prostory. Stačí praktický regál nebo komoda. Budou ve dřevě, dáte přednost vzdušné bílé nebo nekompromisně šik černé? Ale ponechte si alespoň kousek místa. Proč? Bude se hodit na nějakou tu dekoraci, ideálně třeba živou květinu. A ti z nás, kteří mají do Mičurina opravdu hodně daleko, si mohou vybrat třeba obrázek nebo nějakou milou osobní vzpomínku, fotografii rodiny, dárek od někoho blízkého.

Už jsme zmínili, že stůl, potažmo celý prostor, kde se scházíte s rodinou u jídla, je důležitým středem vašeho domova. Proto byste jeho výběru měli věnovat patřičnou péči. Náhodně vybrané nebo provizorní vybavení vás může začít časem nesmírně iritovat. Ideální proto je usednout k počítači a nakoupit v klidu a bez front v internetovém obchodě, neboť si můžete vybírat libovolně dlouho, kombinovat, přemýšlet a nakupovat tehdy, když na to máte náladu a nejste tlačeni nervózní polovičkou, která chce domů, si už konečně něco vybrat.